Historie

Firma vznikla na začátku devadesátých let pod názvem Stanislav Fiutowski - zpracování kamene. Zakladatelem byl Stanislav Fiutowski se synem, oba absolventi Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích.

Firma se zabývá kamenickými a kamenosochařskými pracemi. V několika posledních letech jsme rozšířili svou působnost také na čistění a konzervaci přírodního kamene.

Současnost firmy

S přibývající konkurencí v kamenickém oboru a po seznámení se s technologií vodního paprsku jsme se rozhodli rozšířit činnost firmy o tuto technologii.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Díky této technologii jsme schopni realizovat atypické kamenické výrobky (kuchyňské linky, intarzované konferenční stolky, umyvadla a kamenné mozaiky).

S tím souvisí i změna obchodního jména a právní formy společnosti na Fiut, s.r.o. Protože tato technologie není jenom kamenosochařská záležitost, změnilo se personální složení a do firmy byl přijat programátor a grafik. Nyní jsou na provozovně v Hořicích tři lidé a administrativně-marketingová podpora je zajišťována z Prahy.

Nabízíme řezání různorodých materiálů (plech, plasty, nerez, hliník atd.) s vysokou přesností a rychlostí. Zakázky realizujeme hlavně pro větší průmyslové podniky, ovšem rádi bychom svoji nabídkou oslovili i menší firmy, například reklamní agentury, kterým můžeme nabídnout velmi přesný řez plastových a jiných materiálů užívaných při výrobě reklamy.

Na základě mnohaletých zkušeností v oboru kamenosochařství jsme schopni pružně, efektivně a hlavně kvalitně poskytnout ty nejlepší služby dle přání a požadavků klientů.

Reference

Níže uvádíme fotografie některých našich realizací, ostatní najdete na stránkách pod položkou „Reference“.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -

Image 5 -

Image 6 -

Image 7 -

Image 8 -

Image 9 -

Image 10 -

Image 11 -

Naše služby

řezání vodním paprskem

řezání materiálu

dělení materiálu

přesné řezání kovů

řezání kamene

dělení měkkých materiálů

řezání a tváření materiálu za studena